ВИДЕО: Трошат наши пари, а за отчет како да им брцаш в џеб – Политичарите сè поарогантни

Од:

Секоја година милијарди евра, ваши – наши, пари од граѓаните ги трошат политичарите поставени на чело на институциите. Тоа се пари на граѓаните за кои се должни да дадат отчет. Освен што отчет нема, односот на политичарите станува арогантен, понижувачки, се обраќаат со потсмев, надмено, од високо што би рекле постарите.

dobivaj vesti na viber

Информации со кого се јаделе бифтеците во правда не добивме до ден денес.

Чии џебови се наполниле со колку пари и по кој основ, се крие како змија нозе.

Односот на политичарите погледнете го во видеоанализата на „Скен“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Ќе го умрат ли Боки 13 во затвор? Во какви услови живеат затворениците во Идризово

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: 20 години нè трујат со жива – ја има во почвата, воздухот, подземните води, а допрва ќе испитуваме каде и колку

Анита Петровска Рајковиќ

Проверете си: „Телеком“ ги зголеми сметките, а рокот од 30 дена да реагирате истекува за некој ден

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Сè повеќе измамени граѓани – „Скен“ ги открива сценаријата што ги користи „Ало, мафијата“

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Цени растат – плати исти, кој се богати додека граѓаните тонат во сиромаштија?

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Путин го крена светот на нозе – НАТО се мобилизира, страв од нуклеарки

Анита Петровска Рајковиќ