(ВИДЕО) Села и Гаши: Го вративме Арачиново, убедливо водиме и во шестата изборна единица

Од:

Зијадин Села и Африм Гаши одржаа заедничка прес конференција како претставници на коалицијата меѓу Алијанса за Албанците и Алтернатива.

Konferencë për shtyp Ziadin Sela dhe Afrim Gashi

Konferencë për shtyp Ziadin Sela dhe Afrim Gashi

Posted by Arben Taravari on Среда, 15 јули 2020

„Победуваме убедливо во шестката, во многу од општините таму. Почнувајќи од Гостивар, Неготино, Врапчиште, Боговиње, Брвеница, изедначено е во Теарце“, рече Села.

Неговите очекувања се дека ќе победат и ќе влезат во преговорите за Влада.

„Во втората изборна единица водиме, мислам дека за првпат го вративме Арачиново , убедливо победува нашата коалиција. Во Куманово убедливо победуваме и сме пред ДУИ, и уште ги собираме резултатите“, рече Села.

Би можело да ве интересира

Сопартијците не ја прифатија оставката на Зијадин Села

А1он

Усогласување на владината програма и распределба на кадри во преговорите меѓу СДСМ и ДУИ

Ана Ололовска

Села и Гаши до ДУИ: Или Зибери премиер или одете си во опозиција

Габриела Димковиќ-Мишевска

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара Антикорупциската да отвори случај за финансирање на изборната кампања на СДСМ

А1он

Уште пет дена за договор за нова влада

А1он

СДСМ: Продолжуваат разговорите за нова влада со полн четиригодишен мандат

А1он