ВИДЕО: Се излеа Кочанска река, пополавени земјоделски површини

Од:

Кочанска река утрово е е излеана надвор од коритото во атарот на селото Облешево.

– Поради слаби локални врнежи во сливното подрачје на Кочанска рекаа нејзиното ниво е зголемено и во атарот на с. Облешево е високо, реката е излеана надвор од коритото, зафатена е земјоделска површина, се наведува ов информацијата од ЦУК.

Би можело да ве интересира

Основно училиште од Кочани забрани мобилни телефони

Поранешна СФРЈ сè уште е жива во Кочани, титовистите го одбележаа нејзиниот 80. роденден

Ова е убиецот кој со 40 убоди усмрти жена во Кочани, во притвор не барал ни вода, ниту разговарал, може да добие доживотен затвор

Полицијата во Кочани претходно имала пријава за уцена, Обвинителството ги истражува мотивите за убиството на жената

ОЈО: Наредена е обдукција на убиената жена од Кочани

Кривична пријава против градоначалникот на Кочани за „злоупотреба на службената положба и овластување“