(ВИДЕО) СДСМ Штип: Од денес стартува втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“

Од:

„Би сакал да ве информирам дека од денес стартува втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“. По повеќебројните трибини, средби со граѓаните и округли маси, од денес се наоѓаме на директни средби со граѓаните.

dobivaj vesti na viber

Почнувајќи од денес, во наредните две недели на различни локации во градот, по повеќе часа во текот на денот, ќе биде поставен штанд, на којшто ќе бидат делени флаери со што граѓаните ќе имаат можност директно да се запознаат со суштината на петте столба на нашата платформа“, рече претседателот на ОО СДСМ Штип, д-р Владимир Милошев.

„Во истиот период, тимови на ОО СДСМ Штип ќе ги посетуваат граѓаните во своите домови со што ќе имаат директна можност со своите предлози да учествуваат во креирањето на изборната програма на СДСМ.

После овој период, по финализирањето на програмата, која што ќе биде усвоена на партиски Конгрес во текот на наредниот месец, на целата јавност ќе и ја презентираме нашата изборна програма“, изјави д-р Владимир Милошев.

Би можело да ве интересира

Божиновска: ДКСК да постапи по незаконското поставување на Велковски за секретар на Град Скопје

Ристова: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ

СДСМ: Незаконски поставениот генерален секретар на Град Скопја да поднесе оставка

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Повисоки плати и пензии со заштеди од 200 милиони евра со ребалансот на Буџетот

(ВИДЕО) Георгиевски: Националниот план за храна дава резултати, силно го помагаме производството на стратешки култури

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии

Ана Ололовска

Leave a Comment

twelve − 9 =