(ВИДЕО) Политиката ги подели и социјалните случаи: Комуњарко, ќе те запалам сосе барака

Од:

Дека политиката ги подели сите граѓани се доказ и социјалните случаи, чии бараки ќе во вторник ќе бидат урнати, а на нивно место ќе никне трговски центар на приватен инвеститор.

Додека еден од социјално загрозените даваше изјава за медиумите, неговата сосетка го нарече пијаница, а тој на среде изјава и рече „Не јади г***на да не ти дојдам да те запалам сосе барака, комуњарко една“.

Би можело да ве интересира

Алстон: Нивото на сиромаштија во Шпанија е загрижувачко

Лидерката на партијата „Браќа на Италија“ со иста реторика како Трамп: „Интересите на мојата држава се први“

А1он

Конкурс за новинарски стории за сиромаштија и социјална исклученост

Ана Ололовска

Курти: Реципроцитет и дијалог наместо царински такси, почнувам прво со Србите на Косово

А1он

ОКСФАМ: Најсиромашните во светот примаат помалку од еден цент помош дневно

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бараките во Бутел пред рушење: Мајка моли за покрив над главата за да не ѝ буричкаат децата во контејнерите

Габриела Димковиќ-Мишевска