Нападнати и претепани полицајци во Шуто Оризари

Од:

Двајца полицајци, кој во моментот не биле на работна обврска, попладнево биле претепани во населбата Шуто Оризари, откако граѓаните мислеле дека се таму за да киднапираат девојка.

Граѓаните кои мислеле дека полицајците се таму да киднапираат девојка ги нападнале и претепале, а и комплетно го демолирале нивното возило.

Од министерството за внатрешни работи го потврдија инцидентот и кажаа дека било пријавено оти малолетничка, наводно, видела непознати лица како насилно внеле женско лице во комбе, но не знаела за кого станува збор.

Тоа му го пренела на повозрасен маж, кој пријавил во полиција, по што се собрала поголема група на граѓани. Тие ги нападнале полицајците, кои во тој момент не биле на работа.

Повредените полицајци се во болница на укажување на лекарска помош.

Би можело да ве интересира

Криумчар на мигранти и полицаец се бркале низ Скопје, завршиле во реката Вардар со повреда на полицаецот

Ана Ололовска

Скопјанец се удави во езерото „Младост“ во Велес

Ана Ололовска

Тешко повреден вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид

Ана Ололовска

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Ана Ололовска

Тракторист загина во тешка сообраќајка кај Југокомерц во Кавадарци

Ана Ололовска

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Ана Ололовска