(ВИДЕО) Мицкоски: Оставката на Павле Богоевски е само сеење на магла во јавност со единствена цел тој да избегне кривична одговорност

Од:

Незадоволството кај граѓаните од неспособната власт која зад себе остава пустош, пепел и неуспеси секојдневно расте. Оваа влада не ја спасува ниту сеењето на магла со онаа метла која ја најавуваат. Таа операција е за справување со неподобните во нивните редови, и фрлање на прав во очи за задскривање на вистинските неуспеси и криминал на оваа влада, истакна денеска Мицкоски на средба со граѓаните на општина Кичево.

Тој посочи дека носителот на измамите е Зоран Заев кој е одговорен за сите денешни назадувања, уништувањето на економијата, здравството и образованието. Метлата има смисла само доколку си замине тој кој што го донесе сето ова, а тој денес е на чело на најнеспособната влада во историјата на Македонија, додаде тој.

Мицкоски потенцираше дека денешната оставка на Павле Богоевски е само сеење на магла во јавност со единствена цел тој да избегне кривична одговорност која е повеќе од очигледна.

Наводната метлата за жал започнува од оние претседатели на општински организации од кои не слушнавме како се садат полиња на марихуана и се прави бизнис од тоа, како се делат парцели за градење на згради по багателни цени, како се уништува здравството, прават кркминални иновации. Сето ова доаѓа од Заев кој прв треба да си замине, заклучи Мицкоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Зошто се уште не е викнат на распит синот на Катица Јанева?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Зар и ДКСК ќе чека 4 месеци за да се зачистат сите докази и сведоци за „Леонардо“?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Што се случи со Коки, Кики, Фрики, Шеки и останатите членови на рекетарската банда?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Јанева беше на слобода четири месеци да ги исчисти трагите кои водат до главата на октоподот

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Притворањето на Јанева е договорен театар, за да се прикријат трагите кои водат кон Заев

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Пролонгираното апсење на Јанева е само излезен план за избегнување одговорност на Заев