(ВИДЕО) Лажна вест: Мицкоски маршираше во Битола против промена на името

Од:

На веб-порталот „Мкрепортер“, кој не е регистриран во државата и неможно е да се утврди неговата сопственост беше објавена стара вест како да е нова.

Веб-порталот пренесе вест стара 15 месеци, дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски излегол на протестен марш во Битола против промената на името и изјавил дека „и по цена на живот нема да го поддржи Договорот од Преспа“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Казни ако ширите лаги дури и да не сте знаеле – како да се заштитите?

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Споделувате ли се и сешто на интернет, помагате во ширење лаги – како да се заштитите

(ВИДЕО) Видео од позната игрa место од Украина, ТВ објавија, експерти коментираа – лаги на кои наседнаа сите

(ВИДЕО) Казни ако споделувате лаги на социјални мрежи – затвор, пари, што вели македонскиот закон

Анита Петровска Рајковиќ

ВИДЕО: Киднапер на деца во Скопје, мртви средношколци во парк – наседнавте ли на лажни вести?

Анита Петровска Рајковиќ

Политичките партии и медиумите главни готвачи на дезинформации и лажни вести во регионот