(ВИДЕО) Лажна вест: Ахмети нервозно тропаше по маса по лидерската средба

Од:

На голем број веб-портали беше објавена вест дека лидерот на ДУИ Али Ахмети вчера по лидерската средба гостувал во емисија на ТВ 21 каде нервозно тропал по масата, незадоволен од бројноста на албанските претставници кои дошле на средбата кај претседателот Стево Пендаровски.

Подоцна, се испостави дека емисијата е снимена пред две години.

Би можело да ве интересира

ВРЕДИ за Ахмети: Зошто коленичи да влезе во влада со тие што ги обвини дека работат за Путин

Предраг Петровиќ

Нема ниту мајоризација, ниту шовинизам, ВМРО-ДПМНЕ му одговори на Ахмети

Ахмети: „Европски фронт“ е легитимен претставник на Албанците, ВЛЕН го прекрши договорот за уставните измени

Катерина Ѓуровски

Мицкоски до Ахмети: Не постојат подруми се е транспарентно, природната опција за ВМРО-ДПМНЕ е да коалицира со албанската опозиција

Секој зборува за тоа што знае да го прави – Касами за изјавата на Ахмети за меѓуетнички тензии

Катерина Ѓуровски

Ахмети ја објави декларацијата потпишана со коалицијата „Вреди“за уставни измени

Предраг Петровиќ