(ВИДЕО) Јакимовски прославува победа: За вас е само к*р громовски

Од:

„Како ме е*е, како ме е*е Стевчо Јакимовски, за вас е само к*р громовски“ се слуша на прославата на градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски.

Музичарите кои ги забавувале присутните на забавата, направиле своја верзија од песната „Постела рози“ од групата Куку Леле, па наместо „за неа само постела рози“, пејат „за вас само к*р громовски“.

На забавата присутен е и градоначалникот Јакимовски кој се забавува со присутните поддржувачи и пее заедно со нив.

Би можело да ве интересира

Јакимовски: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ како опозиција се однесува варварски, замислете ште ќе прават ако се докопаат до власт

Катерина Павлова-Николовска

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

Ана Ололовска

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов

Јакимовски вознемирен од камерите на судењето: Јасно дека се организирани од еден центар

Ана Ололовска