Верижен судир на пет возила во Битола

Од:

Доцна попладнето на улицата „Партизанска“ во Битола се случи сообраќајна незгода, верижен судир на пет возила.

Во сообраќајката оштетени се три возила марка „форд мондео“, „мерцедес“ и комбе возило марка „фиат“, како и урбана и комунална опрема поставена на улицата „Партизанска“ во Битола.

СВР-Битола времено го запре сообраќајот на улицата, едно лице со повреда е пренесено во Клиничка болница, а полициски експерти ги утврдуваат причините и последиците од верижниот судир на 5 автомобили кој доцна попладнево се случи во Битола.

Би можело да ве интересира

Еден загинат и 16 повредени, во сообраќајките на патот Штип-Радовиш

Ана Ололовска

Тринаесет лица повредени во тешка сообраќајна несреќа кај штипското село Лакавица

А1он

ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Кристијан Ландов

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на незгодата

Ана Ололовска

Предлог казна од 2 000 евра за лице од Битола за непочитување на наредба за домашна изолација

Ана Ололовска

Воз удри во едно лице после надвозникот во Визбегово

Ана Ололовска