Валандовец на Велигден силувал роднина од градот

Од:

39-годишен жител на Валандово е уапсен доцна минатата ноќ поради основано сомнение дека на Велигден силувал сограѓанка со која бил во сродство , соопшти полицијата.

„На 04.05.2021 во 02.20 часот, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Д.У.(39) од Валандово, поради сомнение дека на 02.05.2021 извршил обљуба врз 39-годишна жена од Валандово, негова роднина“, информираа од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, се додава во полициското соопштение.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Спасовски: Само ефикасна, силна и задоволна полиција, која работи со полн капацитет и легитимитет испорачува резултати

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пендаровски: МВР е далеку понапред од пред 5-10 години, кога беше партиски штаб

Кристијан Ландов

Лишена од слобода кичевчанка поради пронајдена дрога

Ана Ололовска

МВР го одбележува 7 Мај – Денот на македонската полиција

Ана Ололовска

Млад скопјанец ограбен, претепан и ранет во Центар, му се нафрлиле тројца разбојници

Жарко Настоски

Девојка од Мокрино сакала да оди за Швајцарија, а била во изолација

Жарко Настоски