Утре ќе биде сончево и топло, температури до 36 степени

Од:

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Попладне можна е локална појава на краткотраен дожд и грмежи.

dobivaj vesti na viber

Температурата ќе се движи од 27 до 36 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 8.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со умерена облачност и со слаб со умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне до 33 степени.

Во сабота ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во западните делови од земјата.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно време викендов, наместа со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Ана Ололовска

Променливо облачно и нестабилно, локално со дожд, град и силен ветер

Горан Наумовски

Претпладне сончево, попладне обилен дожд и силен ветер

Горан Наумовски

Денес и утре портокалова фаза во цела држава

Горан Наумовски

Пороен дожд и грмежи попладнево и утре

Ана Ололовска

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска