Утре и задутре во прекин сообраќајот од граничниот премин „Хани Елези“ – Качаник

Од:

Поради изведување градежни работи на магистралниот пат Скопје – Приштина, поточно од косовскиот граничен премин „Хани Елези“ – Качаник, утре и задутре ќе биде во прекин сообраќајот во двата правци за влез и излез од Косово.

Како што соопшти МВР, прекинот во сообраќајот утре ќе биде во периодот од 9:00 до 12:00 часот и од 14:00 до 17:00 часот, а задутре (петок) во времето од 07:00 до 17:00 часот.

Би можело да ве интересира

Израелскиот амбасадор во Србија: Веќе го признавме Косово на 4 септември

А1он

Карл Билд: Србија кога-тогаш ќе мора да го признае Косово

А1он

Самоопределување: Трамп ги рехабилитира српските воени злосторници

Ана Ололовска

Заедничка седница на владите на Албанија и Косово в петок во Скадар

Ана Ололовска

Гренел денеска во Приштина

Ана Ололовска

Американска државна делегација и Гренел во посета на Косово, Србија, Грција и Израел

Ана Ололовска