kosovo granica

Македонија

Косово воведе задолжителен Ковид-19 тест на границата за македонските државјани

А1он
Владата на Косово денеска одлучи да воведе обврска за задолжително приложување на негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Северна Македонија, Црна
Македонија

Утре и задутре во прекин сообраќајот од граничниот премин „Хани Елези“ – Качаник

А1он
Поради изведување градежни работи на магистралниот пат Скопје – Приштина, поточно од косовскиот граничен премин „Хани Елези“ – Качаник, утре и задутре ќе биде во