Умерено облачно со засилен ветер

Од:

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус два до пет, а дневната од 13 до 22 степена.

Во Скопје, слично време, умерено облачно. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе се искачи до 20 степени.

Викендов ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Од понеделник кон крајот на денот ќе има нови локални врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Татјана Ташкова

Сончево со мала до умерена локална облачност

Татјана Ташкова

Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Татјана Ташкова

Изминатиот јули – најтопол месец од 1880 година

Денеска и утре посвежо, од викендот повторно топло

Татјана Ташкова