Уапсено момче кое истепало и украло мобилен телефон од малолетник во Карпош

Од:

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека во Градскиот парк е уапсено момче за кое постои сомнение дека нападнало и одзело мобилен телефон од малолетник во Карпош.

„Од На 27.09.2021 во 00.15 часот во Градски парк на подрачје на Центар, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода О.А.(21) од Скопје поради сомнение дека на 26.09.2021 на подрачје на Карпош физички нападнал малолетник и му одзел мобилен телефон. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Директорката на училиштето го пријавила тепањето на ученикот, во МВР повикани инволвираните

Катерина Павлова-Николовска

Кумановец и скопјанец пријавиле во полиција дека биле нападнати во одделни случаи

Ана Ололовска

Приведен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Приведен скопјанец баран со потерница

Ана Ололовска

Приведена е жена која се барала со потерница за 12 години затворска казна

А1он

Прекршочни пријави за лажно повикување полиција – казни од 100 до 400 еврa

Ана Ололовска