Уапсен велешанец осомничен дека силувал 15-годишно девојче

Од:

58-годишен жител на Велес вчеравечер е уапсен откако 15-годишна девојка од градот пријавила дека попладнето ја силувал, соопшти полицијата.

„На 23.05.2021 во 22.15 часот во Велес од полициски службеници од СВР Велес бил лишен од слобода Р.Ј.(58) од Велес постапувајќи по претходна пријава од 15 годишна велешанка дека околу 17.30 часот во Велес извршил обљуба врз неа“, се вели во полициското соопштение.

За настанот е известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Приведен охриѓанец кај кого се пронајдени 33 куршуми

Ана Ололовска

Приведен дилер од Гостивар

Ана Ололовска

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Скопјанец направил сообраќајка и избегал, подоцна со колата удрил полицаец и пак бегал

Жарко Настоски

Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Жарко Настоски

Со пушка од татко му, дете застрела друго дете во крушевско

Жарко Настоски