Уапсен тинејџер-разбојник од Штип, ограбил повозрасна сограѓанка што одела на пазар

Од:

Полициски службеници од Полициската станица Штип денеска во 12:30 часот по преземени мерки и активности го лишија од слобода М.З.(17) од Штип кој насилно и одзел паричник на 65-годишна штипјанка.

Како што информира МВР, тој денеска околу 11:50 часот на улицата „Сутјеска“ пред влезот на градскиот пазар во Штип, физички ја нападнал З.М.(65) од Штип и насилно и го одзел паричникот во кој имало пари и лични документи. Полициските службеници го одзеле украдениот паричник и заедно со парите и лични документи и го вратиле на оштетената З.М.

Се работи на комплетирање на случајот, по што против М.З. ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Велешанец нападнат од овчарско куче на Раштански пат

Ана Ололовска

Една година од исчезнувањето на Марија Брзакова

Ана Ололовска

25-годишен прилепчанец загина на лов во Мариово

Полицијата растурила две домашни забави во Скопје, приведени 13 лица

ВИДЕО: Уапсен сопственик на локал во кој полицијата затекнала Русинки и Украинки „на црно“

Катерина Павлова-Николовска

Жител на беровско Будинарци фингирал сопствено грабнување за да земе 10.000 евра од својот татко