Уапсен крадец од Охрид

Од:

Полицијата го приведе 34-годишниот Б.Т. од Охрид. Тој се сомничи дека претходно со употреба на физичка сила и подесен алат влегол во куќа во Охрид и одзел пари, накит и други вредни предмети, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

Дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

За Радев, патот на Македонија кон ЕУ минува низ признавање на бугарската историја

Орце Костов

Уапсен млад сериски крадец од Куманово

Лишен од слобода крадец во Скопје

Уапсен крадец од Прилеп, украденото вратено на сопственикот

Уапсен крадец во Гостивар

Уапсен крадец од Штип