Уапсен крадец од Охрид кој крадел во родниот град

Од:

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.А.(34) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени 10 кривични дела „тешка кражба“ и едно кривично дело „тешка кражба во обид“.

Тој, во периодот од 13.11.2023 до 21.2.2024, со употреба на сила и подесен алат, од станови и куќи на подрачје на Охрид одзел повеќе предмети.

При претрес во домот, кој времено го користел, извршен по судска наредба, полициските службеници пронашле и одзеле дел од одземените предмети.

Би можело да ве интересира

МВР уапси странец кој крадел во ресторан во Охрид

Горан Наумовски

Во Грција е уапсен државјанин на Македонија со „богато“ криминално досие

ЦУК: Поплавени подруми и гаража во охридско од поројниот дожд

Најмногу дожд во Охрид во изминатите 24 часа

Почина седумесечно бебе во болница во Охрид: Паднало од кревет во домот во Вевчани

Орце Костов

50 годишна жена крадела во Гостивар – фатена на дело се обидела да и избега на полицијата