Уапсен косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

Од:

Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– Вчера во 12:30 часот, полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ го лишиле од слобода B.K. (31) од Косово, затоа што при извршена проваерка било констатирано дека бил баран со меѓународна потерница од Интерпол, посочуват од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Кисела Вода за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Полицијата на три европски земји бара помош за идентификација на 22 жени

Уапсен убиец поврзан со Ндрангета, беше во бегство 16 години, последните три бил пица мајстор

Катерина Павлова-Николовска

Во акција на МВР и Интерпол одземени се 10 возила и еден мотоцикл

Горан Наумовски

Отпочната е постапка за екстрадиција на хрватскиот државјанин Даниел Иванагиќ

Горан Наумовски

Францускиот суд покрена истрага против претседателот на Интерпол

Ана Ололовска

Инспектори на Интерпол пристигна во Молдавија поради обвинувања за трговија со украински бегалци

Ана Ололовска