kosovec

Македонија

Уапсен косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол

А1он
Службеници од Полициската станица за Граничен премин „Долно Блаце“ вчера уапсиле Косовец баран со меѓународна потерница од Интерпол, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера