Уапсен и третиот пиштолџија од кај Скендер Бег

Од:

Уапсено и третото лице кое извади пиштол при инцидентот кај Скендербег минатата недела за време на протестите против францускиот предлог.

Станува збор за А.Р. роден 1993 година. Тој го признал делото.

Претходно, полицијата ги приведе и другите две лица кои вперија пиштол кон демонстрантите, а еден од нив пукаше.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Влезе во затвор пиштолџијата Кока кој пукаше на протестот кај Скендербег

Кристијан Ландов

Две нови пресуди за инцидентите пред Собранието: Една година затвор за фрлањето молотов коктел кон полицијата, условна за подготовка

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Четири месеци затвор за пиштолџијата што впери пиштол во демонстрантите, па пукаше кај Скендербег

Кристијан Ландов

Приведено уште едно лице за инцидентот кај плоштадот Скендер бег, поднесена кривична пријава

Ана Ололовска

Приведени вкупно десет учесници во денешниот протест пред Собранието

Ана Ололовска

Петмина приведени оти фрлале тврди предмети кон Собранието на денешниот протест

Ана Ололовска