Твитер експлодира по веста за бугарското државјанство на Данела Арсовска, спотовите со бугарски песни

Од:

Твитер заедницата се пошегува по веста дека кандидатката за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска од 2011 година е бугарска државјанка, односно дека добила бугарски пасош.

Меѓупартиските препукувања кулминираат на социјалните мрежи. Арсовска ја прашуваат од спротивниот табор уште колку работи крие од јавноста.

„Па нели цело време барате “странец да дојде да ни ја води државава”? Што сеа ви смета понудата да почнеме прво од Скопје? Никако не може човек да ви погоди бе“-е еден од коментарите на Твитер.

Ќе го направам Скопје како Благоевград, коментираат дел од Твитерџиите.

Би можело да ве интересира

Џафер и Арсовска се скараа кој е надлежен да се искоси тревата во дворот на Владата

Орце Костов

Арсовска: Нема да поминат заканите за тужба, да се одговори кога е осигуран објектот на Универзална сала

Костадиновска Стојчевска ќе ја тужи Арсовска за клевета за пожарот во Универзална

Орце Костов

Арсовска: Зошто Костадиновска-Стојчевска не го пријавила пожарот ако знаела за него пред девет часот

Орце Костов

Се чекаат кандидатите за пратеници на Данела Арсовска: На изборите ќе се гласа за пет коалиции и две партии

Орце Костов

Арсовска постави нов директор на Водовод и канализација