Тројца повредени во сообраќајка во Битола

Од:

МВР извести дека вчера во 20 часот во полиција е пријавено дека на крстосница од улиците „Прилепска“ и „Наум Наумовски Борче“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „фолксваген пасат“ управувано од С.Т.(68) и возило „БМВ“ управувано од М.А.(29), и двајцата од Битола.

„Во несреќата со тешки повреди се здобил сопатникот од возилото „БМВ“ П.Ч.(45), а со телесни повреди се здобиле возачот М.А. и сопатник А.Х.(29) сите од Битола, констатирани во болница. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Битола“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Малолетник е тешко повреден во сообраќајка во скопското село Мојанци

Бројот на жртвите од експлозијата во хидроцентралата крај Болоња се зголеми на седум

Во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје загина жена, тројца се повредени

Горан Наумовски

Велосипедист е тешко повреден откако се судрил со мотоцикл

Едно лице загина во сообраќајка на патот Струмица – Валандово

„Вектра“ излета од пат, двајца повредени завршија во болница