Тројца повредени со нож во групна тепачка во Тетово

Од:

Во текот на денот тетовската полиција уапсила четворица жители на градот кои изминатата ноќ учествувале во тепачка во која бил употребен и нож, при што со повреди се здобиле три лица кои побарале лекарска помош во клиничката болница.

Од Секторот за внатрешни работи информираат дека повеќето настани започнале половина час пред полноќ.

-Во 3:00 часот е добиена пријавата дека неколку часови претходно на улицата 141 во близина на тетовската касарна бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која учествувале М.Д.(41), Д.А.(43), Ж.А.(45), А.И.(37) и Б.З.(30). Притоа, бил употребен и нож, а со повреди се здобиле лицата М.Д., Д.А. и Ж.А. и на нив им била укажана лекарска помош во тетовската клиничка болница, соопшти денеска портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифовски.

Потоа во текот на денот сите четворица била најдени од страна на полициските службеници и задржани во полициската станица. Истрага ја води тетовското Јавно обвинителство и ќе се утврдуват мотивите, како и сите поединости околу физичката пресметка во која бил употребен и нож.

Би можело да ве интересира

Трагедија во Тетово: Возач со „Голф“ прегази шестгодишно девојче на булевар

Жарко Настоски

Заматена водата од чешма во Тетово, не се препорачува да се пие

Жарко Настоски

Приведена тетовка за кражба во фирма

Тетовец бил жртва на измама, платил 450 евра за фиктивна работа во Канада

Жарко Настоски

Mурал на влезот во Тетово изразува почит кон медицинските работници

Жарко Настоски

За речиси три месеци 5562 санкции за неносење маски на тетовското подрачје

Ана Ололовска