Тројца Македонци уапсени во Црна Гора, украле новчаник со 1.500 евра

Од:

Тројца Македонци, А.А. (26), А.О. (41) и Ж.Д. (47) се приведени откако полицијата во Никшиќ открила дека украле паричник со 1.500 евра во трговски објект во Богетиќи. По кражбата тројцата со „ауди“ избегале, јавува Вијести.

Во соопштението на никшичката полиција се наведува дека кај местото Папрати полицајци запреле „ауди“ со тројца државјани на Македонија кои биле донесени во службените простории на полицијата. Полицијата открила дека А.А. го украл паричникот, додека А.О. и Ж.Д. примиле и задржале дел од парите.

„А.А. е осомничен за кривично дело кражба, додека А.О. и Ж.Д. се товарат за кривично дело прикривање и сите тројца се приведени“, се наведува во соопштението и се додава дека најголем дел од украдените пари се пронајдени и вратени, а возилото со кое е извршено кривичното дело е одземено.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ветерот за малку ќе превртеше крузер во Которскиот залив

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Црна Гора: Поплавени улици, куќи и мостови, вода влегла и во итната медицинска помош

Горан Наумовски

Црна Гора доби нова влада

Собир за поддршка на Палестина во Подгорица

Америка не сака српски партии во новата црногорска влада

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Најмалку три лица загинаа, неколку се повредени во сообраќајка на патот Цетиње – Будва

Горан Наумовски