Трагедија во Куманово: Син со нож си го убил таткото

Од:

Семејна трагедија попладнево се случи во кумановската населба Иго Тричковиќ откако син си го уби сопствениот татко.

Четириесетгодишен кумановец со нож го нападна 65-годишниот татко, кој подоцна им подлегна на повредите, информираат од кумановската полиција.

„Полициски службеници од СВР Куманово околу 16 часот го приведоа Б.Ј.(40) од Куманово поради сомнение дека околу 15 часот во Куманово, со нож го нападнал својот татко С.Ј.(65), кој им подлегнал на повредите“ – информираат од МВР.

Оттаму додаваат дека полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ја убил мајка си, нејзиното тело го исекол на парчиња и ги фрлил во контејнери низ Одеса

Детали за двојното убиство во Љубљана: Душан ги застрела Рајко и Роберт по расправија за пари

(ВИДЕО) Невина жена беше во затвор 20 години за смртта на нејзините четири деца: Ја осудија на смрт, па ја помилуваа

Горан Наумовски

Две години се подготвуваше за крвна одмазда: Изет со осум истрели го одмазди убиениот брат

(ВИДЕО) Нови детали за убиството во Љубљана: Убиените двајца мажи наводно му должеле пари на убиецот

Горан Наумовски

Уапсен за убиство– одреден му е притвор, но за да не се компромитира истрагата деталите се во тајност