Тимчо Муцунски и Александар Стојкоски победија во Аеродром и Ѓорче Петров

Од:

ВМРО-ДПМНЕ доби градоначалнички места и во скопските општини Аеродром и Ѓорче Петров. Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски кажа дека според пребројувањето на гласовите, Тимчо Муцунски и Александар Стојкоски се новите градоначалници.

„Тимчо Муцунски е новиот градоначалник во Аеродром. Во Ѓорче Петров, со 9.215 гласа, Александар Стојкоски е новиот градоначалник“, рече Даштевски.

СДСМ и Душко Вескоски во вториот круг ќе се борат со Стевчо Јакимовски од ГРОМ за градоначалничката позиција во Карпош.

Би можело да ве интересира

ДИК одлучува по приговори од вториот круг на изборите за градоначалник на Дебар

Ана Ололовска

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он

Хекуран Дука го победи Беким Поцеста во Дебар за 138 гласа

Катерина Павлова-Николовска

Дука прогласи победа во Дебар

Ана Ололовска

Во Дебар затворени гласачките места

Ана Ололовска

Во Дебар се зголемува излезноста на гласачите

Ана Ололовска