Тетовската полиција истражува физичко насилство над дете снимено и објавено на социјалните мрежи

Од:

Тетовската полиција работи на случај по пријава во кој повеќе малолетници тепаат едно дете, а настанот го снимиле и го објавиле на социјалните мрежи на интернет. Станува збор за настан што се случил во Тетовското село Пршовце пред околу еден месец.

-Вчера 45-годишник од Тетовско Пршовце во СВР Тетово пријавил дека пред околу еден месец неговиот малолетен син во селото бил физички нападнат од повеќе малолетни лица, негови соселани, а потоа снименото видео за овој напад било објавено на социјалните мрежи. Се преземаат мерки за целосно расчистување и документирање на случајот и против инволвираните ќе следат соодветни поднесоци, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Тетовската полиција и вчера бележи пријава за напад врз малолетник кој се случил на 3 мај. Жител на Отушиште пријавил во полиција дека во Тетовско Теарце неговиот малолетен внук бил физички нападнат од лице од Пршовце. Според пријавеното, напаѓачот употребил и дрвен предмет.

Би можело да ве интересира

Обвинение за „таткото од пеколот“: Две пријави за Урош кој ја држеше ќерка си затворена во станот

Приведени крадци во Струга, одземеното пронајдено

Ана Ололовска

Приведени малолетнички што краделе во Тетово, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

Ана Ололовска

Уапсени нелегални менувачи на пари во Струмица

Ана Ололовска

Приведен крадец во Скопје, фатен на дело

Ана Ололовска