Тешко повреден е возач во сообраќајка во Битола

Од:

Полицијата извести дека ноќеска во СВР Битола било пријавено дека на ул. „8 Септември“ во Битола се случила сообраќајна несреќа помеѓу возило „опел“ управувано од З.Г.(54) од с.Долно Српци, битолско и возило „хјундаи“ управувано од Б.К.(57) од Битола.

Во несреќата со тешки повреди се здобил возачот Б.К., констатирани во Клиничката болница во Битола, информира МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Битола.

Би можело да ве интересира

Поради сообраќајка патот од село Прждево кон Демир Капија затворен во двата правци

Малолетничка и нејзина другарка се повредени во сообраќајка во Струмица

Во сообраќајка тешко повреден малолетник од Тетово

Автомобил излета од регионалниот пат Куманово – Липково, загинa 19-годишно момче

Горан Наумовски

Мечка е усмртена од возило на патот Гостивар – Охрид

Горан Наумовски

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Градско-Прилеп