Тепачка во Струмица: Се истепале две колешки

Од:

МВР извести дека вчера во полициска станица во Струмица С.К. (56) од село Добрејци, струмичко, пријавила дека околу девет часот додека била на работно место во објект на јавна институција во градот била физички нападната од нејзина колешка З.М..

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Најмногу дожд во Струмица

Во Струмица мерки за заштита од загадениот воздух

Мајка од Струмица e осомничена за запуштање и малтретирање на дете

Горан Наумовски

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Трите деца од семејството на девојчето кое се лекува од тешки повреди во Клинички во Скопје ќе добијат старател

Катерина Ѓуровски