Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Од:

Продолжува периодот на топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Во петок и сабота на места ќе има зголемена облачност и услови за слаб локален дожд, најави денеска Управата за хидрометеоролошки работи.

Според УХМР, утре минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 10 степени, а максималната од 23 до 30 степени, а слична е прогнозата и за наредните пет дена.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, попладне дожд

Ландов

Сончево време, попладне локални грмежи и дожд

А1он

За продолжениот викенд променливо облачно со локален дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево со температура до 24 степени

Ана Ололовска

Во Охридско-преспанскиот регион утринава нестабилно со пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Европа ја очекува многу топло лето оваа година

Ана Ололовска