(ВИДЕО) Студентскиот протест се движи кон УКИМ

Од:

Демонстрантите се движат кон УКИМ и скандираат „Полициска држава“, „Долу диктатура“, „Стоп за полициската бруталност“ и носат транспаренти „Доста тепате студенти“.

Движејќи се кон УКИМ, студентите ја потсетија полицијата дека не смее да влезе во Универзитетот.

Би можело да ве интересира

Студентски пленум се огради од Туфегџиќ, таа вели дека е на листа како граѓански активист

Емир Латифовиќ

Студентски пленум објави повик за предлог модели за студентско организирање

Емир Латифовиќ

Погледнете го видеото „брУКИМ“ од Студентскиот пленум

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Автономија на УКИМ: Студентите влегоа на факултети

Емир Латифовиќ

Власта со специјалци ќе ги растерува студентите од пред СПУКМ

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Студентски пленум упадна во СПУКМ; ги бараат украдените кутии

Емир Латифовиќ