Студентски пленум собира пари за Теона Димовска

Од:

Битолската група „Фолтин“, попладнево, во организација на Студентски пленум одржа концерт во аулата на Филозофскиот факултет, на кој се собираа донации за лекувањето на Теона Димовска.

Концертот беше дел од Автономна зона, ден 16.

„Пленумци се свесни за општествените (не)прилики. Средствата собрани денес се наменети за Теона Димовска“, пишува на фејсбук, Студентскиот пленум.

Би можело да ве интересира

Студентски пленум се огради од Туфегџиќ, таа вели дека е на листа како граѓански активист

Емир Латифовиќ

Студентски пленум објави повик за предлог модели за студентско организирање

Емир Латифовиќ

Погледнете го видеото „брУКИМ“ од Студентскиот пленум

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Автономија на УКИМ: Студентите влегоа на факултети

Емир Латифовиќ

(ВИДЕО) Студентскиот протест се движи кон УКИМ

Емир Латифовиќ

Власта со специјалци ќе ги растерува студентите од пред СПУКМ

Предраг Петровиќ

Leave a Comment

eleven − six =