Студентите по новинарство и односи со јавност ќе испратат порака за фер претседателска кампања

Од:

Студентите по новинарство и односи со јавност денеска од Свечениот амфитеатар на Правниот факултет „Јустинијан Први“ при УКИМ ќе испратат порака за фер претседателска кампања преку критички став кон својата професија и нејзината позиција во државава.

Настанот е со цел заокружување на на проектот „Не биди медиумска мета“ во имплементација на Македонскиот институт за европски студии (МИЕС), кој е дел од проектот „Со критичко мислење до граѓани со медиумска умешност – КриТинк“ спроведуван од Фондацијата Метаморфозис и Евротинк – Центар за европски стратегии, а финансиран од Европската Унија.

Би можело да ве интересира

Првите индекси од УКИМ за 2019/2020 врачени на бруцоши од ФМУ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јаулески: Вселувањето во студентските домови се уште не е почнато

Ана Ололовска

Доделени наградите на ЕУ за истражувачко новинарство

Ана Ололовска

Кировски: Новинари со кариери и кредибилитет беа бодигарди на Боки 13 за кеш

А1он

Грчките студенти најавуваат нови протести од септември против укинувањето на студентскиот имунитет

Истражување: Дневниот студентски оброк 61 денар, 33 отсто имале искуство со корупција во домовите

Ана Ололовска