Џип во кој бил Стевчо Јакимовски турна моторџија

Од:

Со џипот на поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на ГРОМ, Стевчо Јакимовски попладнето беше удрен моторџија. Јакимовски не управувал со возилото кога се случила незгодата.

dobivaj vesti na viber

Сообраќајката се случи во Карпош. Полицијата ја проверува информацијата, а Јакимовски ниту потврди ниту негираше.

– Ваш проблем е, пишете што сакате. Проблем ли е да седам на улица, рече Јакимовски.

Би можело да ве интересира

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

Ана Ололовска

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он

(ВИДЕО) Јакимовски не се чувствува виновен за злоупотребите за кои се гони: Во мој интерес е брза пресуда

Кристијан Ландов

ВИДЕО: „Значи нивното здравје не е важно, нашето е?”, судијата лут на адвокатот на Јакимовски кој поради корона одложи рочиште па отишол на друго судење

Кристијан Ландов

Јакимовски вознемирен од камерите на судењето: Јасно дека се организирани од еден центар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јакимовски расположен откако му се одложи рочиштето: Смешни ви се прашањата

Кристијан Ландов