Стабилно време до петок, за викендот зголемена облачност и врнежи локално

Од:

До петок времето ќе биде стабилно, а од викендот зголемена облачност и опаѓање на температурите.

За време на викендот локално ќе има појава на зголемена облачност со услови за краткотраен дожд. Од недела ќе започне да дува засилен северен ветер што ќе предизвика повторно опаѓање на температурите.

Утре температурата утринска ќе се движи од осум до 17, а дневната од 24 до 33 степени. Во петок ќе се искачи до 35, сабота и недела до 36, понеделник до 33 и во вторник 32 степени.

Би можело да ве интересира

Јули со помалку врнежи и просечни температури, највисока измерена во Гевгелија – 41.7 степени

А1он

Облачно и посвежо, со дожд и грмежи попладне

А1он

Посвежо и дождливо, наместа можно невреме со грмежи и град

А1он

Сончево и топло со температура до 35 степени

Ана Ололовска

Топлотен бран, штетни ефекти, ризици, препораки за заштита…

Ана Ололовска

Во сабота локална облачност и пороен дожд, од недела заладување

Ана Ололовска