Средба на министерот Манчевски со холандскиот амбасадор Пломп

Од:

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски денеска се сретна со холандскиот амбасадор Вилем Воутер Пломп.

Средбата, како што соопшти ресорното Министерство, е остварена за меѓусебно запознавање при што на холандскиот амбасадор му биле презентирани идните планови и проекти поврзани со областите за коишто е надлежно Министерството, односно за администрацијата, медиумите и информатичкото општество.

Двајцата соговорници изразиле подготвеност за можна соработка во иднина.

Би можело да ве интересира

Бектеши: Кратењето на платите во јавната администрација воопшто не е отворено како тема

Ана Ололовска

КСС: Да престанат заканите кон јавната администрација

Ана Ололовска

За Синдикатот на УПОЗ се неприфатливи изјавите на министерката Ангеловска за кратење на платите во администрацијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Битиќи: Во најбрз можен рок услуги од администрацијата за граѓаните и бизнисот и покрај мерките за пандемијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ангеловска: Мојот став е дека платите на администрацијата треба да се намалат, работеа преку еден ден

Маја Илиевска-Пачемска

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека не треба кратење на платите во јавната администрација

Ана Ололовска