Спречен обид за криумчарење поголема количина лекови од државава кон Косово

Од:

Полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево при Регионалниот Центар Север завчера во 19:50 часот спречиле обид за криумчарење на поголема количина разновидни лекови од Република Северна Македонија кон Косово, соопшти попладнево Министерството за натрешни работи.

dobivaj vesti na viber

– Во атарот на село Јажинце, тетовско, било забележано лице кое носело два поголеми пакета и не застанало на наредба на полициските службеници. При преглед на теренот биле пронајдени пакетите кои содржеле разновидни лекови, од кои 17.410 таблети, 970 ампули и 120 капсули. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, посочуваат од МВР.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) МОНСТРУОЗНО: Дочекавме и болните од рак да протестираат за да добијат лек

Анита Петровска Рајковиќ

Во САД има недостиг на антиботици за деца

А1он

Коњевиќ тврди дека во Црна Гора се уништуваат само десет отсто од запленетите цигари, а остатокот се шверцува

Албанската полиција разби македонско-косовска група шверцери: Краделе скапи возила и ги продавале во Албанија

А1он

Во Драч запленети над две илјади тони нафта прошверцувана од Либија

А1он

Руските туристи во Турција масовно купуваат лекови поради пониски цени, најбарани се антидепресивите

А1он