Сообраќајот на дел од патниот правец Гостивар – Кичево по една коловозна лента

Од:

Сообраќајот на патниот правец Гостивар –Кичево на 2 километри пред планински превој Стража се одвива по една коловозна лента поради изведување градежни работи за санација на мост.

На учесниците во сообраќајот им се препорачува внимателно управување со возилата, почитување на поставената сигнализација како и прилагодување на брзината спрема условите на патот, се наведува во соопштението на ЈП „Македонија пат“.

Поставена е соодветна сообраќајна и светлосна сигнализација.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Се урна дел од автопат во Кина, најмалку 19 лица се загинати

А1он

Сообраќајка на автопатот „Пријателство“ – удрил во паркирани автомобил и камион

Анита Петровска Рајковиќ

Политичари прекршувале закони за кинески инвестиции: Мапа со контроверзни проекти на Балканот

Орце Костов

Наместо за 10, автопатот Кичево-Охрид ќе се изгради за 12 години: Собранието го поддржа предлогот за нов рок

Горан Наумовски

Експресно оттуѓен имотот на делницата Тетово-Гостивар, заглави експропријацијата кон Букојчани

Орце Костов

Завршува обновата на автопатската делница Катланово-Петровец