Сончево време со мала облачност на последниот ден од летото

Од:

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а на југозапад со умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

На последниот ден од летото, минималните температури ќе се движат од 8 до 12 степени, а максималните од 23 до 29 степени. Во Скопје минимална температура до 10 степени, максимална до 29 степени.

УХМР и за првиот ден од есента најавува сончево време со умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Би можело да ве интересира

Сончево со утринска магла по одделни котлини

Ана Ололовска

Следните два дена стабилно време со ниски утрински температури, викендот облачно со дожд

Ана Ололовска

Акуветер објави зимска прогноза: Во Европа ќе биде многу побурно

Ана Ололовска

Сончево, по одделни котлини со слаба магла

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена облачност

Ана Ололовска