Сончево со умерена облачност и со услови за краткотраен дожд

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, со услови за краткотраен дожд на северозапад.

Утринската температура ќе се движи од шест до 13 степени, а дневната температура од 15 до 28 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно стабилно и суво. Утринската температура ќе достигне до осум степени, а дневната температура до 25 степени.

Од четврток попладне до петок до крајот на денот ќе биде нестабилно со повремено пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот. На места, особено во јужните делови врнежите ќе бидат пообилни.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло до 38 степени

Ана Ололовска

До крајот на наделава топло со максимални 38 степени

Ана Ололовска

Сончево со мала до умерена локална облачност

Ана Ололовска

Сончево со мала облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб северен ветер, температурата до 35 степени

Татјана Ташкова

Сончево со мала до умерена локална облачност

Татјана Ташкова