Сончево со умерена облачност и слаб јужен ветер

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. УВ=6

Утринската температура ќе се движи од 10 до 18 степени, а дневната температура од 22 до 31 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.УВ=6

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 28 степени.

Потоа следува период на претежно стабилно и релативно топло време.

Би можело да ве интересира

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне дожд

Ана Ололовска

Викендов ќе продолжи периодот на нестабилно време со повремени врнежи

Ана Ололовска

Облачно со локален дожд и грмежи

Ана Ололовска

Попладнево пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска