Сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд.

Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 24 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне и кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд.

Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната температура до 30 степени.

Oд сабота следува период на стабилно време со постепен пораст на температурата.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност и температура до 16 степени

Ана Ололовска

Сончево со слаб до умерен северен ветер

Ана Ололовска

Од среда дожд, а на планините снег

Ана Ололовска

По минусните утрински температури, сончево и топло до 18 степени

Ана Ололовска

Претпладне умерено облачно, попладне сончево

Драган Поповски

Облачно со дожд на пониските и снег на повисоките места

Ана Ололовска