Сончево со умерена облачност

Од:

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 10 и 18, а дневната ќе достигне од 20 до 33 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 5.

Во Скопје, сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.

Од петок времето ќе биде стабилно и суво, до недела со умерен до засилен ветер од северен правец.

Би можело да ве интересира

Следниот викенд почнува зимското сметање на времето

Ана Ололовска

Сончево и топло со слаб јужен ветер

Ана Ололовска

Продолжува периодот на сончево и топло време

Ана Ололовска

Екстремно топло, со потпросечни врнежи во октомври

Ана Ололовска

Сончево и топло до 30 степени

Ана Ололовска

Температурата до 30 степени и наредните денови, задутре слаб локален дожд

Ана Ололовска