Сончево со температура до 30 степени

Од:

Времето денеска ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11 степени, а дневната од 22 до 30 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево со утринска температура до 10 степени, а дневна температура до 29 степени.

Од Управата за хидрометеоролошки работи информираат дека во следните денови продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури.

Би можело да ве интересира

До крајот на неделата променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Ана Ололовска

Облачно и посвежо, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и ветер

Ана Ололовска

Сончево со мала облачност, попладне дожд

Ландов

Сончево време, попладне локални грмежи и дожд

А1он

За продолжениот викенд променливо облачно со локален дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево со температура до 24 степени

Ана Ололовска