Сончево со слаб ветер од источен правец

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до 27 степени.

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината.

Би можело да ве интересира

Сончево со мала облачност, температурата до 36 степени

Ана Ололовска

Викендот сончево, на планините пороен дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Ана Ололовска

За викендот наместа зголемена облачност со дожд и грмежи

Ана Ололовска

Сончево и топло до 33 степени

Ана Ололовска

Стабилно време до петок, за викендот зголемена облачност и врнежи локално

Ана Ололовска