Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Од:

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

dobivaj vesti na viber

Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло.

Утринсата температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 26 степени.

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Би можело да ве интересира

Сончево и топло со температури до 27 степени

Ана Ололовска

На Пониква вчера 25 степени, денес вее снег и температурата е -1

Ана Ололовска

Ноќеска, во два часот по полноќ ќе почне летното сметање на времето

Ана Ололовска

Најниска температура утрово измерена во Берово

Ана Ололовска

УХМР: Утре температури до минус 13 степени

Ана Ололовска

Најмногу снег и најстудено на Попова Шапка

Ана Ололовска